هزارتو چیست؟

هزارتو۴

هزارتو چیست؟

اگه از ما بخواین که به این سوال که هزارتو چیست جواب بدیم باید در جواب بهتون بگیم توضیحش هم ساده‌ است هم پیچیده.

هزارتو از اون واژه هاست که شاید شما هم زیاد راجع بهش شنیده باشین و گاهی هم پیش میاد که تو زبان محاوره‌ای هم ازش استفاده کنین. این واژه در واقع لغتیه که از یک سو می‌تونه همراه با حسِ مملو از تفکر مورد استفاده قرار ‌بگیره و از سمت دیگه میتونه حسی از تردید، دو دلی و ترس از نادیده‌ها و تجربه نشده‌ها رو درونتون ایجاد کنه.

هزارتو یه جورایی هم یه سری معنای مثبت رو با خودش حمل می‌کنه و هم یه سری معنای غیر مثبت. افرادی هستن که از اینکه در شرایط تصمیم‌گیری و تحت یه سری فشارها و محدودیت‌ها که می‌تونه اون فشارها و محدودیت‌ها زمان یا هر چیز دیگه‌ای باشه دچار اضطراب میشن و نمی‌تونن انتخاب درستی کنن و در آخر مجبور میشن به یه بن بست یا یه باخت تن بدن.

افراد دیگه‌ای هم هستن که از اینکه در شرایطی مشابهی با شرایطی که قبل‌تر توضیح دادیم قرار بگیرن حس ماجراجویشون گل می‌کنه و ذهنشون توی محدودیت، مملو از خلاقیت میشه تا بتونن اون شرایط رو به یه برد لذت بخش تبدیل کنن.

هزارتو، بازی و تفکر 

به جز این توضیحات که در بالا داده‌ شد اگر شما هم این لغت (هزارتو) رو در اینترنت سرچ کنین  تا بهتر اونو درک کنین و متوجه بشین که دقیقا چی خست قطعا هزاران عکس از هزارتوهایی که در بسیاری از سایت‌ها وجود داره رو می‌بینین که خونه ای رو نشون میده که بین باغی پیچ در پیچ قرار گرفته و یا عکس‌هایی شماتیک که کاملا با اون‌ها آشناییت دارید.

هزارتو۱

وقتی ما خواستیم این بلاگ رو بنویسیم مابین همین سرچ‌هامون عکس بازی‌هایی رو دیدیم که دقیقا همون حس هزارتو و مملو از پیچیدگی و با آینده‌ای نامعلوم رو برامون تداعی می‌کرد. بازی‌هایی که انتخاب هر کدوم از مسیر هاش نقش جهان موازی رو برامون بازی ‌می‌کنه. یعنی هر تصمیم شما دریچه‌ای رو براتون باز می‌کنه که اگر مسیر دیگه‌ای رو انتخاب می‌کردید دریچه‌ای دیگه‌ای به رویتون گشوده میشد.جالبه نه؟

اینگونه بازی‌ها با وجود زمان محدود یا وجود رقیبی دیگه که هم‌پای شما دنبال مسیری برای پیدا کردن راهی به سمت و سوی پیروزیه معنای بیشتر و دقیق‌تری پیدا می‌کنه.

ازجمله بازی‌هایی که دارای ویژگی‌های گفته شده در بالاست و می تونه این حس عجیب و غریب رو در شما به‌ وجود بیاره و ما می‌تونیم بهشون اشاره کنیم و به شما پیشنهاد بدیم که حتما برای یک بار هم که شده اینها رو امتحان کنین چون بعضی از این بازی‌ها انقدر هیجان مثبت و خوبی رو برای شما به وجود میاره که می‌تونه اتفاقات خیلی خوبی رو برای زندگی شخصیتون هم ایجاد کنه.حالا اونا چیا هستن؟

  •  اتاق‌های فرار
  •  بازی‌های فکری گروهی 
  • بازی‌هایی که نیاز به تعامل و همفکری با بقیه دوستان و آشنایتون دارن.
هزارتو ۲۲

فرای تمامی مباحث بالا این موضوع انتخاب مسیر درست تر از مسیری دیگه، توی زندگی روزمره‌ی ما هم همیشه وجود داره و ما هرروزه میون هزاران دو راهی مجبور به انتخاب گزینه‌ای هستیم که فکر می‌کنیم بیشتر به نفع زندگیمون هست و انتهای اون انتخاب رو یه اتفاقی زیبا و روشن متجسم میشیم.

ما امیدواریم با تجربه‌ی حسی از جنس هزارتو اتفاقات بهتری رو تجربه کنین.


همچنین ممکن است به این مطالب علاقه داشته باشید

تجربه چیست همواره در تمامی مراحل تکرارنشدنی زندگی هر فرد، با وقایع اعجاب‌انگیز، آموزه‌های پرکاربرد
majarajoor