توضیحات تجربه

خونه یک رستوران ایرانی است که فقط غذاهای ایرانی در آن سرو می شود و حال و هوایی کاملا ایرانی دارد. خونه در حقیقت یک کلبه چوبی آبی رنگ است با پنجره های کوچک زیبا که با گل و گلدان های خوشرنگ و البته شمعدان های قدیمی تزئین شده اند. 

این رستوران زیبا که متعلق به سام درخشانی، بازیگر نام آشنای ایرانی است به سبک و سیاق خانه های شمال کشور ساخته و تزئین شده است شده است برای مثال سقف این رستوران کوتاه و شیروانی است و همه چیز شما را به یاد خانه های قدیمی و تر و تمیز مادر و مادربزرگ می اندازد. در انتهای سالن این رستوران آشپزخانه ای پر شور و حرارت دیده می‌شود که منبع اصلی این عطر خوشی است که در فضا جاریست. گلدان های روی میزها از همان نوعیست که شاید در هر خانه‌ی ایرانی یک نمونه از آن موجود باشد. رومیزی های گل گلی سوزن دوزی شده و پارچه های گل سرخی صندلی ها و فرش های هندسی قشقایی کشیده بر کف چوبی رستوران؛ همه و همه شما را به فضای خانه ای ایرانی می‌برد که گویی زمانی در این فضا زندگی نموده اید و غذایتان را روی سفره میل خواهید کرد پس همه و همه چیز اینجا حس و حال خونه را برای شما تداعی می‌کنند. جالب اینجاست که حتی گارسون‌ها هم ‌شکل و شمایل گارسون‌های رستوران‌های دیگر را ندارند. همگی دانشجویان تئاتر، فیلمنامه‌نویسی و غیره بوده و حتی یکی از آن‌ها مربی باله هستند.

همه چیز در این خانه آبی رنگ شما حس قوی خانه مادری را زنده می کند؛ از تزئینات روی میز و تابلو و پرده و فرش روی زمین گرفته تا میز و صندلی های داخل کلبه. میزها اکثرا دو تا چهار نفره هستند و به غیر از این میزها در یک سالن مخصوص که سالن VIP است میز بزرگی برای میهمانی های خانوادگی تدارک دیده شده است. این سالن مکان خوبی برای برگزاری میهمانی های خانوادگی و دوستانه است.

نکته جالب این است که ظروفی که در ان غذا سرو می شود هم کاملا سنتی و ایرانی است. ظروف گل سرخی که بوی خانه های قدیمی را می دهد.

اگر چه رستوران خونه منو ندارد و هر روز منوی ویژه ای توسط سرآشپز روی تخته سیاه مقابل رستوران نوشته می شود؛ اما همین موضوع موجب شده است خونه حال و هوای خانگی بیشتری داشته باشد. اما به صورت کلی غذاهایی ایرانی در منوی هفتگی این رستوران وجود دارد. غذاهای رستوران خونه، همگی خانگی و سنتی بوده و از میان آن ها میشه به هویج‌پلو، قیمه‌لاپلو، زرشک پلو با مرغ و ماست مخصوص خونه اشاره کرد که ان ها را در ظرف‌های گلدار چینی قدیمی نوش جان می‌کنید. در میان غذاهای منوی این رستوران، چند غذا با نام‌های جالبی نظر شما را جلب می‌کنند. دو مورد از این غذاها «مرغ مامان شهین» و « ته‌چین بدری جون» هستند. دستور پخت مرغ مامان شهین را بانویی به همین نام به آشپز رستوران خونه آموزش داده‌اند. طعم عالی شربت خیار سکنجبین و بیدمشک رستوران خونه را حتماٌ امتحان کنید.
خبر خوش این‌که، می‌توانید این رستوران را برای مهمانی‌های شخصی‌تان به‌طور کلی رزرو کنید. حتی امکان آشپزی با وسایل آشپزخانه و پذیرایی از مهمانتان را هم دارید.

 بیشتر غذاهایی که در منو وجود دارد شمالی است. در نتیجه خونه را می توان در ردیف رستوران های محلی هم در نظر گرفت که تزئین غذاها نیز کاملا سنتی است.

در تمام قسمت های خونه می توان سنتی بودن رو حس کرد. به همین دلیل خونه علاوه بر مشتریان گذری، مشتریانی که پای ثابت و علاقمند به غذاهای خانگی در محیط سنتی هستند هم دارد.

خونه در روزای پنج شنبه و جمعه هم صبحانه سرو می کند که منوی صبحانه هم محدود است و هر هفته تغییر می کند. اگر برای تفریح به پارک آب‌وآتش تهران بزرگ رفتید، حتماٌ سری هم به رستوران خونه بزنید. مطمئناٌ طعم فوق‌العاده غذاها و محیط دلنشین این رستوران خاطره خوبی را در ذهنتان به‌جای می‌گذارد.

شرایط تجربه
 • ساعات کار: 13-23
 • رزرو تلفنی
 • مالیات بر ارزش افزوده: ندارد
 • تحویل رایگان در محل
 • دستگاه پوز
 • پارکینگ به آسانی
اطلاعات تماس
 • www.khoonehresturant.com
 • restaurantkhoone@
 • تهران: میدان ونک، چهارراه جهان کودک، به سمت حقانی شرقی، خیابان شهیدی، انتهای بن بست کمان
موقعیت

طهران، طهران، إيران

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor