امتیاز تجربه

دسته بندیهارمونی ⭐   3.2 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

عکاسی آنالوگ، دوربین آنالوگ، فیلم و نگاتیو، از اون دسته محصولاتی‌ان که هیچ وقت برای آدم‌ها ارزش و جذابیتشون رو از دست ندادن و با وجود تولید طیف متنوعی از دوربین‌های دیجیتال، هنوز هم خیلی‌ها به دنبال ظهور و چاپ نگاتیو‌هایی هستن که با دوربین ثبت کردن و هیجان دیدن نتیجه‌شون رو دارن. لوموگرافی یکی از برند‌هاییه که از دهه‌ی ۸۰ میلادی در روسیه شروع به کار کرد و امروز یکی از جذاب‌ترین برند‌های تولید انواع دوربین آنالوگ، دوربین چاپ فوری، فیلم‌های آنالوگ و آرت لنزهای سفارشیه. لوموگرافی شعبی رو در سراسر جهان داره و حالا بعد از سال‌ها «سفارت لوموگرافی تهران»، حوالی خیابان ویلا شروع به کار کرده و دیوار لومو رو به گوشه‌ای از تهران آورده.

سفارت لوموگرافی تهران در قسمتی از مرکز نبشی قرار گرفته. با پایین رفتن از پله‌های آبی رنگ وارد فضای مستطیل شکلی می‌شید که در دو طرف، قفسه‌های سفیدرنگی قرار گرفتن و محصولات لومو داخل طبقات اون‌ها چیده شده. یخچال قرمز رنگی در قسمت میانی یکی از دیوارها قرار گرفته‌ که عکس‌های چاپ شده‌ای رو اون نصب شده و در کنار رنگ آبی، کنتراست جذابی رو ایجاد کرده. جذاب‌ترین بخش طراحی فضای اینجا، وجود دیوار عظیمی پر از عکس‌های آنالوگ چاپ‌شده از فیلم‌های آنالوگ لوموگرافیه که منحصربه‌فردترین بخش تمامی شعبه‌های لومو در دنیا به حساب میاد.

سفارت لوموگرافی تهران علاوه بر فروش محصولات، قصد برگزاری رویداد‌ها و ورکشاپ‌های متنوعی در زمینه‌ی عکاسی آنالوگ رو داره و قصد داره تا دوست‌داران این شیوه‌ی عکاسی رو به هم نزدیک و با هم آشنا بکنه. لوموگرافی ۱۰ قانون طلایی داره: ۱- هر جا میری دوربینت هم ببر. ۲- روز و شب با دوربینت باش. ۳- دوربینت رفیقته. ۴- یه وقت‌هایی، بذار دوربینت ببینه. ۵- با دوربینت برو تو دلش. ۶- فقط عکست رو بگیر. (فکر نکن) ۷- مثل دوربینت فرز باش. ۸- بذار عکس‌هات غافلگیرت کنن. ۹- بعدش هم حالش رو ببر. ۱۰- بیخیال دنیا و قانون‌هاش باش.

در سفارت لوموگرافی تهران انواع دوربین آنالوگ کلاسیک، دوربین‌های سایز مینی با ویژگی‌هایی مثل چشم ماهی (Fish eye)، دوربین‌های آنالوگ فلاش‌دار و نمونه‌هایی از دوربین‌های چاپ فوری در کنار انواع فیلم‌های آنالوگ از ۳۵ میلی‌متری گرفته تا ۱۲۰ رو می‌تونید پیدا کنید. جذاب‌ترین نکته‌ی تمامی محصولات لومو، ظاهر‌های جذاب، رنگی و منحصربه‌فرد اون‌هاست.

در پکیج‌های دوربین‌های چاپ فوری، چند نمونه دوربین‌های اتوماتیکی وجود داره که علاوه بر دوربین، چند لنز متنوع برای نصب روی دوربین داخل جعبه وجود داره. همچنین تنظیماتی از قبیل تغییر نور و روشن یا خاموش‌کردن فلاش و از همه مهم‌تر قابلیت مولتی اکسپوز (چندبار چاپ روی یک کاغذ) روی این دوربین‌ها وجود داره که علاوه بر خرید تماشاشونم لذت بخش خواهد بود

شرایط تجربه
 • روز و شب جای پارک دارد
 • ساعت کاری: 12 الی 21

جمعه ها 16 الی 21

اطلاعات تماس
موقعیت

طهران، طهران، إيران

 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor