امتیاز تجربه

دسته بندیفانتزی ⭐   3.3 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

 اگر اهل پیاده روی در خیابان انقلاب و ولیعصر بوده باشید حتماً شما هم به حضور چشم‌گیر و زیاد کافه‌ها پی برده‌اید. 

یکی از همین کافه های عجیب و غریب که بر خلاف سایرین عمل کرده و اوج خلاقیت را به کار برده است و سعی کرده فرهنگ اصیل ایرانی را در کافه اش گنجانده کافه غول ها و قصه ها است.

کافه غولی در واقع کافه ای نقلی است که بر خلاف سایر کافه هایی به سبک خارجی، با فضاهای تاریک و دود سیگار و موزیک های عجیب، به گذشته ی اصیل ایران برگشته و سنت قصه‌گویی و قصه‌خوانی ایرانی را در زنده کرده‌ است. در کافه غولی علاوه بر اسم عجیب‌وغریب و منوی بامزه‌اش، آهنگ های اصیل ایرانی شما را به خود جذب می کند.

این کافه جمع و جور توسط یک زوج مدیریت می شود که بسیاری از سالهای زندگی شان را در عرصه فرهنگی گذرانده اند و حالا با کافه غولی باز هم به موفقیت رسیده اند.

در فضای داخل کافه دور تا دور دیوارها نوشته هایی است که برایتان از تفاوت غول ها و دیوها نوشته است. غول هایی که سرشت پاکی دارند تا دیوهایی که ذاتشان بدی و تاریکی است.

آقای وفاداری صاحب این کافه در مورد کافه غولی می گوید: کافه غولی جایی است که فقط غول ها وارد آن می شوند. کسانی که راستگو، خوش رو، مهربان، مردم دار و باگذشت اند. کافه غولی جایی است که هیچ دیوی داخل آن نمی شود. آدم های بخیل، دروغگو و حسود پایشان به اینجا نمی رسد چون اینجا پر از انرژی مثبت غول هاست.

عجیب تر از همه منوی کافه است که در آن نوشیدنی هایی نظیر «دم نوش مهربانی»،«چای رویِ خوش» با «یخ در بهشت یکسان بینی» معجون «تهمینه»، سالاد «رستم» و… می بینید. غذاها و نوشیدنی‌هایی که بخشی از آنها پارسی و هندی، بخشی دیگر سنتی و ایرانی، از خوراک «اسپریچ» گرفته تا  سالاد «رستم» اسم‌هایی که طبق گفته آقای وفاداری هرکدامشان فلسفه مخصوص به خودش را دارد. مثل طراحی سالاد رستم در برابر سالاد سزار آن هم با یک دستور پخت و طراحی کاملاً ایرانی که در آن می‌شود از طعم پنیر تبریزی، نان برشته یزدی، نان تخمه گشنیز، ترخون و مرغی که با دارچین و هل مزه دار شده لذت کافی را برد. اما نکته جالب توجه در مورد خوراک‌ها و اسم‌های مخصوص اینجا این است که قسمتی از این نام‌ها و غذاها از کاراکترهای کتابی گرفته شده که آقای وفاداری۱۲سال برای نوشتن آن زمان صرف کرده است

شاید قصه گویی را بشود یکی از ویژگی های اصلی کافه غولی دانست اتفاقی که در آینده نه چندان دور قرار است شکل رسمی تری در شب های کافه غولی به خود بگیرد. قصه‌گویی که آقای وفاداری می‌گوید آن را از پدرش به ارث برده است و طبق گفته او در عین حال رسمی است که در کشورها و کافه‌های دیگر آن را از فرهنگ ما به یادگار دارند؛ ولی متأسفانه در کشور ما به فراموشی سپرده‌شده است

کافه غولی به خاطر فضای ایرانی ای که دارد محل خوبی برای دورهمی های گردشگرهای خارجی است. این در حالی است که این کافه از طرف جشنواره جهانی فیلم فجر جزو پنج کافه برگزیده ای شده بود که میزبان مهمانان خارجی این جشنواره بودند..

اطلاعات تماس
 • 02188809344
 • cafe_ghooli@
 • t.me/cafe_ghooli@
 • تهران: خیابان انقلاب، بین خیابان حافظ و ویلا (استاد نجات الهی)، خیابان پورموسی، پلاک ۳
موقعیت

طهران، طهران، إيران

 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor