امتیاز تجربه

دسته بندیهارمونی ⭐   2.7 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

کافه‌ای متفاوت در محدوده‌ی ظفر-شریعتی است. یه کافه‌ی چوبی و هنری با فضای رنگی. شاید خیلی از هنرمندای کشورمون جایی رو برای کشیدن نقاشی نداشته باشن؛ برای همین «کارگاه» باز شده تا در کنار قهوه، نقاشی هم بکشین. چه کسایی که حرفه‌ای این کار رو انجام میدن و چه کسایی که تا به حال دست به قلم‌مو نشدن!

از بیرون کافه بالای درب ورودی یه لیوان رنگی که قلم‌مو توشه، دیده می‌شه که نشون‌دهنده‌ی هدف اصلی این کافه‌ست. وقتى وارد فضاى «كافه كارگاه» می‌شين، صميميت و دلگرمى با خوشامدگويى كاركنان محترمش حس می‌شه. روی سقف بخش ورودی قلم‌مو‌هایی آویزونن. اگه نگاهتون سقف رو ادامه بده، وسایل رنگ و‌ نقاشی مختلفی می‌بینین که با حصار فلزی از افتادنشون جلوگیری می‌شه.

این کافه شامل دو بخش فضای داخلى و خارجيه. فضای داخلی هم به دو بخش تقسیم شده که از ورودی اختلاف سطح کمی دارن. کف چوبی اون‌ها با رنگ‌های پاشیده‌شده روی زمین و همین‌طور روی دیوار جذاب‌تر شده.

در قسمت پيشخوان كافه و فضاى داخلى از حلبى‌های رنگ‌شده‌ی زیادی به عنوان لوستر استفاده شده. در بخش‌هایی از کافه سه‌پایه‌هایی قرار داره و کنارشون وسایل رنگ مثل پالت و قلم‌مو. البته به خاطر بوی رنگ، باید از رنگ آکریلیک در این کافه استفاده شه.

میز بار هم در کافه وجود داره که رو به کوچه‌ی نصیریه و جون میده برای کمی فکر کردن. میزهای فضای داخلی سفیدن و صندلی‌های رنگی دورش قرار گرفتن. روی دیوارها تابلو‌های نقاشی جالبی قرار گرفته و قراره در آینده به حالت گالری، نقاشی افراد مختلف قرار بگیره. همین‌طور در جای‌جای کافه از وسایل قدیمی و باحال استفاده شده.

فضای خارجی که در امتداد ورودی قرار داره، مثل حیاط خلوت می‌مونه. ديوارى از اون آجريه اما با رنگ سفيد. از فلز در نماکاری دیوار این بخش هم استفاده شده که ترکیبش با گیاهان جذابه. پايه‌ی ميزهاى اين قسمت بشکه‌های فلزی هستن و روی اون سطح میز قرار گرفته. در قسمتی از دیوار فضای خارجی، سردیس‌های فانتزی (مجسمه‌های سر آدم) با شکل‌های عجیب از دیوار بیرون زده که خیلی جالبند. بخش دیگه‌ای که در فضای خارجیه، روبان‌های رنگارنگ زیاده که مثل دیوار آرزوهاست و می‌تونین روبانی گره بزنین.

لاته و كيك تيراميسو تو این فضا خیلی می چسبه. کیک های کارگاه تازه و خوش‌طعم اند و قهوه ها  هم کیفیت خوبی دارند. نوشیدنی خنک موهیتوی توت‌فرنگی معروف کارگاه هم توی فصل گرما حسابی می چسبه.

یه نکته‌ی باحال و جالب این جا اینه که حتی که کارد و چنگالی که براتون میارن هم شبیه کاردک‌های نقاشیه

«کافه کارگاه» با وجود داشتن پريز برق در کنار میزها برای کار با لپ‌تاپ هم می‌تونه گزینه‌ی مناسبی باشه.

این کافه جزئیات زیادی داره و می‌شه ساعت‌ها غرق در هر کدومش شد.

راستى اگه به اينجا سر زدين و هوس نقاشى كردين، می‌تونين به قيمت بازار ازشون بوم و رنگ بخرين و كارتون رو شروع كنين. حتى براتون بوم و رنگ رو نگه مى‌دارن تا دوباره برای انجام ادامه‌ی کارتون به کافه برگردین. اگه هم بخواین می‌تونین وسایل بوم و رنگ خودتون رو به کافه بیارین، فقط یادتون نره رنگ آکریلیک ببرین و رنگ روغنی نه.

شرایط تجربه
 • ساعت کاری: 9 الی 24
اطلاعات تماس
 • تهران: خیابان شریعتی، خیابان دستگردی، خیابان نصیری، پلاک 14
موقعیت

کافه کارگاه

 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor