امتیاز تجربه

دسته بندیکهن ⭐  

©Majarajoor

توضیحات تجربه

حال‌وهوای سنتی برای مدرن‌ترین آدم‌ها هم جذابیت داره، مخصوصا صنعت فرش با ترکیب رنگ‌های متفاوتی که داره! حالا به حال‌و‌هوا و فرش، کلمه‌ی «ایران» رو هم اضافه کنین، جذابیتش چند برابر می‌شه! هنر فرش‌بافی از ایام قدیم در کشور ما مورد توجه بوده و همیشه زیباترین فرش‌ها توی ایران بافته می‌شده. ایده‌ی «کافه فرش» با کنار هم قرار دادن مدرنیته و سنت، حالِ خوشِ لذت از فرش‌های اصیل ایرونی رو براتون هدیه میاره. این کافه در خیابون منیریه، یه حجره‌ی فرش‌فروشی قدیمیه که توسط حاجی فرش‌فروش و پسر «حاج علی درویش» یعنی «حاج کاظم» راه‌اندازی شده. اما اینکه ایده‌ی ترکیب کافه و فرش از کجا اومده، خودش یه داستان شنیدنیه که می‌تونین کاملش رو از کارکنان بپرسید. اما بخشی از اون به این صورته: اگه برای خرید یا گردش گذرتون به بازار بزرگ تهران افتاده باشه حتما به قهوه‌خونه‌ی معروف حاج علی درویش سر زدین. حاج کاظم درویش و حاجی فرش‌فروش به این ایده رسیدن که کنار فرش‌ها یه کافه راه بندازن که هم فرش‌ها دیده شه و فروش بره و هم کنارش کافه‌داری کنن!

حال‌و‌هوای کافه فرش ایرونی و سنتیه و از وقتی که وارد می‌شین، سنتی‌بودن رو توی تمام جزئیات به کار رفته می‌تونید ببینید. فضای کافه فرش دو سالن نسبتا کوچیکه که یکی از سالن‌ها یک میز دو نفره و دو میز 4 نفره داره. توی همین سالن هم آشپزخانه‌ی این کافه قرار داره و شما می‌تونید با کارکنان کافه خوش‌و‌بِش کنین. در سالن دیگه در کنار فرش‌هایی که روی تخته روی هم سوار شدن، دو میز 4 نفره در کنار پنجره قرار داده شده. این حجره‌ی فرش‌فروشی قدیمی با بازسازی تبدیل به کافه و فرش‌‌فروشی شده و از عنصر فرش به عنوان عنصر اصلی دکوراسیون استفاده کرده. حتی رومیزی‌ها هم به نوعی جنسی از فرش دارن. در کنار رنگ گرم فرش‌ها، استفاده از آجر و چوب، گرمی و دلنشینی خاصی به فضا بخشیده. همینطور در گوشه و کنار کافه دستگاه‌های فرش‌بافی قدیمی و گل‌وگیاه‌های تازه به چشم می‌خوره. قراره در طبقه‌ی زیرین اینجا، انواع رویدادها مثل گالری‌های فرش، نقاشی و جواهرات و غیره برگزار شه.

منوی کافه فرش هنوز کامل نیست و در حال حاضر انواع شربت مثل شربت زعفرون، شربت آلبالو، شربت به‌لیمو و نوشیدنی‌های گرم مثل قهوه‌ی ترک، اسپرسو و آمریکانو و انواع چای مثل چای مهربانی، چای هل، چای نعنا و غیره، انواع کیک شکلاتی، گردویی، هویج و دانمارکی در منو دیده می‌شه. ولی در آینده‌ی نزدیک این منو کامل می‌شه و انواع صبحونه و غذا هم به منو اضافه می‌شه. جالبه بدونید که چای‌ها با بسته‌بندی مخصوص چای‌خانه‌ی حاج علی درویش توی آشپزخونه چیده شدن که از چای‌های معروف قهوه‌خونه‌ی بازاره.
شرایط تجربه
 • جای پارک به سختی
 • کارتخوان دارد
 • ساعت کاری هر روز ۹ تا ۲۲:۳۰
 • سیگار آزاد نیست
 • انواع نوشیدنی دارد
اطلاعات تماس
موقعیت

Moniriyeh Square، طهران، طهران، إيران

پست‌های اینستاگرام
تکمیل اطلاعات
ما را در معرفی صحیح‌تر این تجربه با اشتراک اطلاعات خود از آن یاری کنید.

تکمیل اطلاعات تجربه
mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید: