امتیاز تجربه

دسته بندیهارمونی ⭐   2.8 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

رفتن به کافه‌ای که تداعی کننده خانه‌های قدیمی شبیه به خانه‌های مادربزرگ‌هایمان باشد، همیشه دلچسب بوده و هست. از آن کافه‌های حیاط داری که نقطه به نقطه‌اش با گلدان‌های سفالی تزئین شده و دورتا دورش را یک باغچه کوچک با گل و گیاه پوشانده است. پنجره‌های قدی با پرده‌های سفید دارد و وقتی که در آن نشسته‌ای آرامشی دارد که بی نظیر است.

کافه اطلسی یک حیاط زیبا و تر و تمیز دارد با دیوارهای آبی رنگ و یک حوض کوچک وسطش و درختانی که از خانه‌های اطراف سرشان به داخل حیاط کافه خم شده است و دورتا دور هم میز و صندلی‌های لهستانی. نشستن در حیاط کافه هم در فصل بهار دلچسب است که بوی گل‌ها هوا را پر کرده است و همزمان یک نسیم ملایم مدام از کنار صورت رد می‌شود، هم در فصل پاییز که نم نم بارون می‌آید و بوی خاک باران خورده در هوا می‌پیچد. حیاط کافه هم بخش مسقف دارد هم بخش غیر مسقف با سایبان، این یعنی دستتان حسابی برای انتخاب صندلی متناسب با آب و هوای آن روز باز است.

ولی آن چیزی که بیش از همه حس تازگی و سرزندگی را به آدم می‌دهد، وجود انواع و اقسام گلدان در حیاط کافه است، گلدان‌هایی که کنار حوض و پله‌ها ردیف چیده شده‌اند، حتی از سقف هم گلدان‌ها با نظم آویزان شده‌‌اند. این سبزی تا داخل کافه هم ادامه دارد.

فضای داخلی کافه هم کاملا دلچسب است به دلیل صمیمی بودن اتمسفری که دارد. روی تمام میزهای کافه از آن رومیزی‌های سفید توری پهن شده است که زمان قدیم در خانه‌  بزرگان فامیل روی میز ناهارخوریشان پهن بود. هر میز هم اسم یک گل است که با برچسب روی دسته گلی که روی میز قرار دارد چسبانده شده است. تمامی وسایل کافه با دقت هر چه تمام انتخاب شده تا دقیقا حس و حالی که مد نظر صاحب کافه بوده است  به شما منتقل شود. علی الخصوص منو کافه.

منو کافه در پارچه مخمل حاشیه دوزی شده با خط خوش، بقچه پیچ برای شما آورده می‌شود. منو هم خیلی جالب است و هم خیلی متناسب با فضا طراحی شده است. آیتم‌های منو کافه خیلی جامع و کامل است و مطمئنا همه سلیقه‌ها را راضی نگه می‌دارد. چون علاوه بر منوی مرسوم کافه‌ها چندین غذای سنتی هم به منو اضافه شده است مثل مرصع پلو (این غذا را باید قبل از رفتن به کافه تماس بگیرید تا برایتان حاضر کنند)، ته چین مرغ و بادمجان، ته چین گوشت و …

در این کافه ی زیبا و قدیمی گاهی برنامه های مختلف فرهنگی هنری هم اجرا می شود که با مراجعه به صفحه اینستاگرام ان ها از زمان این برنامه ها مطلع شوبد.

شرایط تجربه
 • کارت‌خوان: دارد
 • جای پارک آسان: دارد
 • پذیرایی در محل: دارد
 • مالیات بر ارزش افزوده : ندارد
 • ظرفیت : ۴۰ نفر
 • حق سرویس : ندارد
اطلاعات تماس
 • cafe.atlasi@
 • تهران: میدان فلسطین ، خیابان طالقانی غربی ،خیابان سرپرست جنوبی ، کوچه پارس ،پلاک۳
موقعیت

طهران، طهران، إيران

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید: