امتیاز تجربه

دسته بندیاکسپرت ⭐   3.1 

©Majarajoor

توضیحات تجربه
جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران

فراخوان «سی‌پال اولین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران» در ۶ بخش با محور الهام از هنر و اصالت هنر ایرانی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از  روابط عمومی جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران، این فراخوان شامل بخش‌های طراحی و تصویرسازی لباس، طراحی و تصویرسازی کیف و کفش، طراحی و تصویرسازی زیورآلات و جواهرت، عکاس مد، مدنویسی و آکسسوار است.

خاتون شهبازی- دبیر این جشنواره- درباره ایده برگزاری آن گفت: در طول تحقیق و تجربه کاری که در حوزه مد و لباس داشتیم، متوجه شدیم که درسراسر ایران فعالان مد و لباس  بسیاری وجود دارند که بسیار خلاق و توانمند و کارآفرین هستند. اما آن گونه که باید کارشان در معرض دید مخاطبان قرار نگرفته  است. این موضوع ارتباط مستقیمی  با رونق اقتصادی  کار آنها دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که شرایطی را برای این افراد ایجاد کنیم تا بتوانند خلاقیت خودشان را بروز دهند و با مخاطب ارتباط برقرار کنند.

عضو و بازرس انجمن مؤسسات مد و لباس ایران درباره اینترنتی بودن جشنواره اعلام کرد: از آنجایی که تمایل داریم از سراسر ایران کار انتخاب کنیم و امکان حضور فعالان حوزه مد و لباس را از سراسر کشور فراهم شود به همین دلیل برای سهولت، ارسال آثار در قالب عکس به شکل اینترنتی در نظر گرفته شده است. این روش برای  فعالان مد و لباس از نظر اقتصادی به صرفه است. حذف انبارداری و امنیت آثار از جمله مزیت‌های اصلی این جشنواره اینترنتی است.

او ادامه داد: استفاده و شناسایی پتاسیل فضای مجازی در توسعه کسب و کار فعالان مد و لباس موثر خواهد بود البته چند وقتی است که فضای کسب و کار از امکانات فضای مجازی بهره می‌برد، اما عموما کسب و کارهای حوزه مد و لباس سنتی هستند. پیش بینی می‌شود اگر از فضای مجازی به شکل قاعده‌مند استفاده شود، فرصت‌های بیشتری در اختیار فعالان قرار می‌گیرد و دفتر کار آنها محدود به یک نقطه جغرافیا نخواهد بود. در این صورت افراد بیشتری  کارهای آنها را می‌توانند ببیند و حتی روابط بین المللی برایشان میسر خواهد شد.

شهبازی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا ۱۰ مهرماه ۹۷ است، افزود:  آثار برگزیده از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ آبان ماه به نمایش در می‌آید. جشنواره دارای سایت رسمی است که فعالان مد و لباس در زمینه­های مختلف می­تواند ده اثرشان را در قالب عکس که با چهارچوب و قواعد فراخوان جشنواره همسو است در سایت جشنواره بارگزاری کنند و در بخش ویژه یا آزاد شرکت دهند. در مرحله بعد هیات داوران بعد از بررسی آثار رای خود را اعلام خواهند کرد. سپس از این هنرمندان می‌خواهیم که اثر برگزیده هیات داوران را جهت نمایش در جشنواره برای ما ارسال کنند. توجه به هنر و اصالت ایرانی محور اصلی «جشنواره سی پال» است. الویت بعدی نوآوری و خلاقیت طراح و فعالان این عرصه است.

مدیر مسئول موسسه هنری «چیامد» درباره محورهای فراخوان جشنواره اعلام کرد: درفراخوان جشنواره سعی کردیم به هیچ عنوان مانع خلاقیت طراحان حوزه مد و لباس نباشیم. از شرکت‌کنندگان خواسته‌ایم که شناسنامه اثر را که شامل توضیح تخصصی طراحی، منبع الهام، مواد اولیه استفاده شده است، در بخش توضیحات وارد کنند.

شهبازی با اشاره به کاربرد اجتماعی بودن لباس‌ها به ذائقه سازی مخاطب اشاره کرد: کشور ما در حوزه مد و لباس درحال رشد و شکوفایی است. هدف ما همگام شدن طراحان و حمایت آنها در این مسیر است. همچنین برگزاری این جشنواره باعث آشنایی بیشتر مردم با کالا و تولید ملی می شود و به هدف فرهنگ سازی مردم برای آشنایی با حوزه مد و لباس ایرانی- اسلامی نزدیک می‌شویم.

بنا بر این گزارش، «سی پال  اولین جشنواره  اینترنتی مد و لباس ایران» از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ آبان ۹۷ برگزار می‌شود.  علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس اینترنتی www.cipalfestival.com  از شرایط جشنواره و نحوه شرکت در آن می‌توانند مطلع شوند.

اطلاعات تماس
موقعیت

نیاوران، شميرانات، طهران، إيران

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor