امتیاز تجربه

دسته بندی

©Majarajoor

توضیحات تجربه

برای دیدن کلکسیونی از ماهی‌های عجیب و غریب باید زحمت یک مسافرت را به خودتان بدهید و به تونل آکواریوم اصفهان بروید و اگر هم اصفهانی هستید که فرصت تجربه ی این شگفتی را از دست ندهید.

یک تونل شش کیلومتری، آن هم در عمق شش متری زمین! دور تا دور تونل با آکواریوم‌هایی پوشانده شده که در آن‌ها، همه مدل ماهی‌ای وجود دارد. زادگاه‌شان هم زیاد فرق نمی‌کند. از هر قاره، اقیانوس، دریا، دریاچه و رودخانه معروفی که فکرش را بکنید یک نمونه ماهی اینجا می‌بینید.

نکته شگفت‌انگیزتر این مجموعه این است که شما می‌توانید با پستانک و شیشه شیر و یا با دست به ماهی‌ها غذا بدهید و اوقات لذت‌بخشی در کنار بهترین گونه‌های ماهی‌های جهان داشته باشید. جایی که بیش از پنج هزار موجود زنده دریایی را در خود جای داده است. یک تونل عریض و طویل که کناره‌ها و سقف آن برخلاف تونل‌های معمولی با شیشه‌های آکواریوم پوشیده شده است، طوری که با چند ساعت قدم زدن در این تونل آکواریوم، می‌توانید زیباترین و کمیاب‌ترین گونه‌های دریایی را ببینید و بودن در فضای اقیانوس و عمق ۳۵ متری آن را تجربه کنید.
اولین و بزرگ ترین تونل آکواریوم کشور تونل آکواریوم اصفهان، ۳۳ آکواریوم پنج تا ۱۰ متری را در خود جای داده است. یعنی شما با بازدید از این مجموعه می‌توانید حضور در عمق ۳۵ متری بزرگ‌ترین اقیانوس‌های جهان را تجربه کنید.
«در ۳۳ آکواریوم این تونل، گونه‌های مختلف آّبزیان، ماهی‌های آب‌های شور و شیرین و ستاره‌های دریایی از پنج قاره مختلف جهان در معرض دید عموم قرار دارند. آکواریوم‌های تماتیک، سیلندر آکواریوم یا آکواریوم‌های استوانه‌ای و آکواریوم‌های لمسی نمونه‌هایی از آکواریوم‌هایی است که  در این مجموعه از آن استفاده کرده اند.»


هر کدام از این آکواریوم‌ها متناسب با نوع، اندازه، خوراک، محیط زندگی و... ماهی‌ها تنظیم شده است. مثلا آکواریوم های تماتیک با ابعاد چهار در ۱۰ متر اقیانوس مناطق دیگر را تمیثل می‌کند و یا آکواریوم‌های لمسی یک برش واقعی از رودخانه آمازون در آمریکای جنوبی است و برخی از ماهی‌های موجود در رودخانه آمازون مثل گربه ماهی دم قرمز (ردتیل)، پاکو، اسکار، بوفالو و سفره ماهی آب شیرین را در خود جای داده است.»
البته این فقط نمونه‌ای از ماهی‌هایی است که شما در آکواریوم‌های این مجموعه مشاهده می‌کنید. ماهی‌های رودخانه‌ای آسیا، ماهی‌های رودخانه‌های استرالیا، کلون فیش، دلقک ماهی‌ها، آنتن ماهی، خفاش ماهی و... از دیگر گونه‌هایی هستند که در این مجموعه نگهداری می‌شوند.
در سیلندر آکواریوم‌ها، خانواده دلقک ماهی‌ها، انواع مارماهی‌های مورن و ماهی کوپی باله بلند زندگی می‌کنند. به طور کلی این ماهی‌ها براساس طبع و نوع محیطی که باید در آن زندگی کنند دسته بندی شده اند. ۱۰۰ قطعه از این آبزیان جزو خطرناک‌ترین، نادرترین و عجیب ترین گونه از ماهی‌ها هستند و شما می توانید لذت هیجان انگیز نزدیک بودن به کوسه ها را هم احساس کنید.

پس لذت بی نظیر و فوق العاده ی بودن در کنار آبزیان را از دست ندهید

[aparat]http://www.aparat.com/v/j7W9t[/aparat]

شرایط تجربه
 • دارای 13 آکواریوم دیواری، 3 آکواریوم استوانه‌ای بزرگ، 2 آکواریوم لمسی و چند آکواریوم بزرگ حدودا ده متری
 • هر روز از ساعت 10 صبح تا 9 شب
 • بلیط ورودی به مبلغ 18.000 تومان عکس یادگاری در باجه فروش عکس به مبلغ 12.000 تومان عکس یادگاری در کانتر فروش عکس به مبلغ 18.000
اطلاعات تماس
 • www.isfahanaquarium.com
 • اصفهان: پارک ناژوان، بلوار الفت، آکواریوم اصفهان
موقعیت

آکواریوم اصفهان

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor