امتیاز تجربه

دسته بندیاکسپرت ⭐   3.3 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

مشرق‌زمین کوله‌باری از تولد، تمدن، فرهنگ و زیبایی روی دوشش داره. فرهنگی پر از تنوع نژادی، سبک زندگی، رنگ‌ها و سلایق. یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های سبک زندگی مردم مشرق‌زمین، تغذیه و انواع غذاهاشونه که از دوران قدیم تا به امروز با توجه به نیازها و علایق مردم تغییر کرده؛ ولی هنوز در دلش تاریخ کشور و فرهنگ مردمش رو گنجونده. «رستوران مشرق» با همین هدف خودش رو معرفی می‌کنه؛ غذاهای خوش‌طعم با فرهنگ کشورهای مدیترانه‌ای و همگام با سرعت دنیای مدرن.

خیلی موقع‌ها دوست داریم سفر کنیم تا گوشه‌ای از زندگی مردم کشورهای دیگه رو درک کنیم؛ اما همیشه امکان‌پذیر نیست. اینجاست که رستوران‌هایی مثل رستوران مشرق دست‌به‌کار می‌شن، سفره‌ی غذاهای کشورهای دیگه رو در شهرمون پهن می‌کنن و به ما این فرصت لذت‌بردن از طعم‌های جدید رو می‌دن.

رستوران مشرق چه در دکوراسیون چه در منوی غذایی از کشورهای مدیترانه‌ای مثل ترکیه، لبنان و مراکش الهام گرفته. استفاده از رنگ سفید و روشن در دکوراسیون باعث دلبازتر شدن فضای کوچیک و صمیمی رستوران شده. همین‌طور پنجره‌های سرتاسری، نور خورشیدی رو که از مشرق طلوع کرده به داخل فضا راه می‌ده و نقاشی زیبای رقص «سماع» که بر روی دیوار کشیده شده رو با شکوه‌تر می‌کنه.

بیشتر موارد در بخش سالاد و پیش‌غذای منو مربوط به کشورهای عربی می‌شه و غذاهای اصلی، گذری به غذاهای ترکی مثل «پیده» و «لاهماجون» و همچنین غذای عربی مثل «خبز الجمبری»، «خبز اللحم» و «خبز الدجاج» داره. اين غذاهاى عربى به ترتیب پیتزای میگو، پیتزای گوشت و پیتزای مرغه كه به کشور لبنان تعلق داره. از غذاهای دیگه می‌شه به انواع شاورما و رپ اشاره کرد. خلاقیتی که در درست‌کردن رپ‌ها به کار گرفته می‌شه، تلفیق نون عربی با غذاهای ایرانیه. لوبیاپلو با لیته و رپ ته‌چین مرغ و بادمجون از نمونه‌های این موارده.

ما سالاد فتوش، تبوله، لبنه، بطاطا باللحم، پیده و رپ کباب‌تابه‌ای رو به شما پیشنهاد می کنیم. سالاد فتوش و تبوله تازه و خوش‌طعمه . مواد اولیه‌ی بطاطا باللحم پنیر، سیب‌زمینی و گوشته که مزه‌ی تند و خوشمزه‌ای داره. لبنه بین پیش‌غذاها عالی و جز خوشمزه‌ترین‌هاست  زیبایی ظاهریش اشتها رو باز می‌کنه و پنیرش به خوبی کش میاد. غذاهای اصلی هم به خوشمزگی پیش‌غذاها هستن و برای کسایی که غذاهای گوشتی رو دوست دارن، می‌تونه انتخاب مناسبی باشه. طعم خوب گوشت با مخلفات استفاده‌شده تا مدت‌ها زیر زبونتون می‌مونه. نوشیدنی‌های خاکشیر لیمو و زعفرون تخم‌شربتی هم در کنار غذا می چسبه.

اگه شما جزو افرادی هستین که به دسر علاقه‌مندین، چای مراکشی با باقلوا رو بهتون پیشنهاد می‌کنیم که خودشون براتون سرو می‌کنن.

خلاصه که رستوران مشرق به دو دلیل می‌تونه یه فست‌فود مدیترانه‌ای باشه؛ غذاها در مدت زمان کمی آماده و سرو می‌شن و نسبت قیمت به کیفیت بسیار مناسبه. همچنین خوشمزگی و تنوع غذاهای مردم مشرق، زبان‌زده و رستوران مشرق کمک می‌کنه که خاطره‌ی خوبی رو با این طعم جدید بسازین

شرایط تجربه

همه روزه: 12 الی 24

اطلاعات تماس
موقعیت

رستوران مشرق

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor