امتیاز تجربه

دسته بندیکهن ⭐   2.8 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

ساختمان موزه ی آبگینه در نوع خود بی نظیر بوده و دارای ارزش تاریخی می باشد. ساختمان موزه هشت‌ضلعی و در باغی به مساحت 7000 مترمربع قرار دارد.

ساختمان موزه ی آبگینه در واقع ساختمانی متعلق به وزیر احمد شاه قاجار یعنی قوام السلطنه می باشد که در دو طبقه ساخته شده و دارای پنج تالار اصلی ست.

طبقه ی اول مشمول دو تالار بوده و سه تالار دیگر در طبقه ی دوم قرار گرفته اند. ویترین هایی که در این موزه می بینید، محصول کار مهندس اتریشی به نام هانس هولاین است.
برای بازدید از ابتدایی ترین و قدیمی ترین شیشه ها و سفال ها می باید به تالار دوم در طبقه ی اول که تالار بلور نام دارد بروید.  در اینجا می توانید قدیمی ترین شیشه ها و یا لوله های شیشه ای که به سیلندر شیشه مشهورند و از معبد چغازنبیل کشف شده اند را مشاهده کنید. این سیلندرهای شیشه قدمتی منسوب به هزاره ی دوم قبل از میلاد مسیح دارند.

همین طور تزیینات بنا شامل منبت کاری چهارچوب درها و پله‌ها است و آجر کاری نما که در 50 نوع است.
تالار دیگری به نام تالار صدف در موزه ی آبگینه وجود دارد که در واقع ظاهری شبیه به یک صدف نیمه باز نیز دارد. در این تالار که در طبقه ی اول قرار دارد نیز می توانید انواع و اقسام شیشه ها و سفال های دوران اشکانی را در ویترین هایی زیبا مشاهده نمایید.

در تالار زرین که تالار چهارم و در طبقه ی دوم واقع شده است، می توانید ظروف زرین فام متعلق به دوران سلجوقیه را مشاهده نمایید. دورتادور این ظروف با خط نسخ و نستعلیق تزئین شده است.
تالار پنجم تالار لاجورد نام دارد و این نام را از ظروف های لعابی فیروزه ای رنگ که از دوران ایلخانی و قرن هفتم و هشتم در خود جای داده، گرفته است.

اطلاعات تماس
موقعیت

طهران، طهران، إيران

وید‌ئو
پست‌های اینستاگرام
تکمیل اطلاعات
ما را در معرفی صحیح‌تر این تجربه با اشتراک اطلاعات خود از آن یاری کنید.

تکمیل اطلاعات تجربه
mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • افزودن نظر
    تکمیل اطلاعات تجربه
     

    برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید: