امتیاز تجربه

دسته بندیاکسپرت ⭐   3.7 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

شاید افتتاح رستوران‌های فرنگی، از ترکی و عربی گرفته تا مکزیکی و مدیترانه‌ای، در سطح شهر بهمون کمک کنه تا با فرهنگ‌های مختلف آشنا شیم؛ اما هیچ‌وقت نباید فرهنگ ايرونى‌مون فراموش شه. «رستوران رزفر» در محدوده‌ی زعفرانیه قصدش یادآوری فرهنگ خودمونه که با استفاده از المان‌های ایرونی خیلی خوب این‌ کار رو کرده.

کلا این رستوران از شهر یزد الهام گرفته مثلا ورودی رستوران از کوچه‌ی آشتی‌کنون که در شهری مثل یزد دیدیه شده، شروع می‌شه؛ کوچه‌ای باریک و نسبتا طولانی که با آجر و گياه حس و حال خوشى داره.

در طول کوچه درها با شیشه‌هایی رنگی وجود داره که «اُرسی» نامیده می‌شه. در انتهای کوچه دو راه وجود داره که به حیاط اینجا سر بزنین یا به فضای داخلی برین.

فضاى داخلى با الهام از معمارى يزدى، سقف بلندى داره و با استفاده از نماد بادگیر که آینه‌کاری شده، دستمال نوستالژيک يزدى روی ظرف‌های سفالین، ترمه‌هایی به عنوان زیربشقابی، مبل‌ها و صندلی‌های راحت با پارچه‌ها و طرح ایرانی، نقاشی-خط‌های تلفیقی، لوسترهای مجلل، گلدون‌های گياه و موسیقی سنتی فضایی دلنشین رو مهیا کرده.

انتهاى فضاى داخلى، فضاى مجزايى به عنوان وى.آى.پى هست كه براى گرفتنش باید از قبل رزرو كنين.

فضای خارجی اینجا هم بزرگه و المان‌هایی مثل حوض‌های کوچک، دیوار لانه‌ی کبوتر، دوچرخه، دیوارهای کاهگلی و درخت‌هایی که قطع نشده و دورش حفاظ شیشه‌ای کشیدن، ما رو به گذشته‌مون و فرهنگمون می‌برن.

اينجا غذاهای ایرونی و یزدی و غذاهای دوران صفوی داره و توی همه‌ی غذاها از زعفرون استفاده می‌شه. منو شامل مواردى مثل ناشتاشكنى، آش روان، تشت‌خوان پارسی، كنار خوراک، سبزينه‌ها، خوراک‌های محلی، كباب‌ها، نوشيدنى‌ها با نسب پارسی، كام شيرين كنى، نوشيدنى‌های گرم و مصلح غذاست.

توی نوشیدنی‌های گرم تنها قهوه‌ای که دارن قهوه‌ی قجریه. مصلح غذا هم شربت‌هایی هستن که سردى و گرمى غذا رو به تعادل می‌رسونه.

پيش‌غذاهايى مثل زيتون پرورده با رب انار، دوپيازه‌ی آلو، کشک‌بادمجون، ماست بورانی، ماست موسير، دلمه و سوپ پسته و زعفرون رو میشه امتحان کرد چون خوشمزن.

طعم همه‌ی خوراکی‌ها متفاوته و با طعم عالی! طعم کشک‌بادمجون اینجا فوق العادست و با مواردی که تا به حال خوردین فرق می‌کنه و  به‌خاطر کشکی که ازش استفاده شده.

طعم سوپ پسته هم متفاوت و عجیب بسیار خوشمزست؛ اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که امتحانش کنین.

كاركنان رستوران محترم و آموزش‌دیده هستن و لباس‌های یکسانی دارن.

راستى رزفر نام كتابيه كه صاحب رستوران نوشته

[aparat]http://www.aparat.com/v/CO7Vs[/aparat]

شرایط تجربه
 • ساعت کاری: 11 الی 23
اطلاعات تماس
موقعیت

رستوران رزفر

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor