امتیاز تجربه

دسته بندیاکسپرت ⭐   3.3 

©Majarajoor

توضیحات تجربه

قدیمی ترین رستوران چینی تهران

۵۰ سال پیش که کار خودش را آغاز کرد، تقاطع ولیعصر- فاطمی‌مرکز شهر نبود، برای خودش بالای شهر محسوب می‌شد و تبدیل یک خانه ویلایی به رستوران ایده خوبی بود. به استناد خاطرات پدرها و مادرها، خیلی زود هم تبدیل به رستوران پرطرفدار و خوش‌نامی‌میان اهالی تهران شد.

مشتريان قديمي اين رستوران روزهايي را به خاطر مي آورند كه روي تشك هاي كوچك پشت ميزهاي كوتاه مي نشستند تا غذاي چيني با رسم و رسوم چيني را تجربه كنند اما حالا ميز و صندلي ها جای آن ها را گرفته هنوز تزئينات در و ديوارها حال و هواي چين را در اين رستوران زنده كرده اند.

تمام تزئينات فضا، همان تزئينات سنتي چيني هستند كه به عنوان سمبل هاي سرزمين چين با آن آشنا هستيد. در فصل بهار، تابستان و حتي اوايل پاييز مي توانيد ميهمان حياط اين رستوران بشويد كه مثل حياط همه خانه هاي قديمي باصفا و دلباز است. خوردن غذا با چوب يا قاشق چنگال هم به انتخاب خود شماست؛ سرگارسني كه در اين رستوران موسفيد كرده مي تواند روش استفاده از چوب هاي غذا را به شما ياد بدهد. چوب هاي غذا طرف راست شما روي مجسمه هاي كوچك چيني كه مخصوص اين كار هستند، چيده شده اند. اين تصوير را در رستوران چيني در تمام دنيا مي توانيد ببينيد.

تنوع غذايي، ويژگي منحصربه فرد اين رستوران است؛ حدود 100نوع غذا و اگر دقيق تر مي خواهيد 94 نوع غذا در منوي رستوران چيني شما را گيج مي كند. غذاها به تفكيك نوع گوشت جدا شده اند، اردك، ميگو، گوشت قرمز، مرغ، خرچنگ، ماهي يا حتي سبزيجات را با چه طعم و مزه اي دوست داريد؛ با فلفل سبز، سس چيلي، يا سس ترش و شيرين. اگر فهرست بلند بالاي منو شما را گيج كرده، از همان گارسن قديمي و آشنا با غذاهاي چيني كمك بخواهيد . او به شما مي گويد كدام يك از اين غذاها با ذائقه شما هماهنگي بيشتري دارد و نیز
مرغ با سس ترش و شيرين يكي از پرطرفدارترين غذاهاي اين رستوران است. تكه هاي كوچك مرغ با فلفل هاي رنگي و آناناس طعم خاص اين غذا را مي سازند ولي بايد به غذاهاي شيرين علاقه داشته باشيد چون طعم شيرين غالب تر است و شكل ظاهري اين غذا هم مربا را به خاطرتان مي آورد.

اردك سرخ شده، اردك با سس پرتقال را، مرغ با سس پنج ادويه را هنگام انتخاب غذا مدنظر داشته باشيد. اگر سراغ خورش هاي چيني مثل مرغ با سس ترش و شيرين رفتيد، سري هم به بخش برنج ها بزنيد، در سبك و سياق آشپزي چيني برنج هم انواع دارد. در انواع برنج چيني روش پخت تغييري نمي كند بلكه موادي كه به برنج اضافه مي شود، متفاوت است. به پيشنهاد من خوش طعم ترين برنج چيني، برنجي است كه با تخم مرغ و پيازچه تهيه مي شود.

چاپ سويي يكي از غذاهاي معروف چيني است كه در منوي 100تايي اين رستوران از قلم نيفتاده و در بخش غذاهاي گوشت قرمز مي توانيد پيدا كنيد. چاپ سويي رشته هاي انواع گوشت است كه روي حرارت تند تفت داده مي شود. نودل هم از انحصاري هاي سرزمين چين است كه انواع آن از سيب زميني و تخم مرغ تا گوشت، مرغ و ميگو را مي توانيد در اين رستوران امتحان كنيد. نودل غذايي شبيه سوپ است كه در كاسه هاي چيني با آن قاشق هاي مخصوص سرو مي شود ولي طعم آن شبيه سوپ نيست؛ شايد چون غلظت سوپ را ندارد.

بخش اول منو پيش غذاهاست كه با هيچ كدام آن ها، آشنايي نداريد و سفارش هركدام از آن ها، امكان تجربه يك طعم و غذاي تازه است. اسپرينگ رول يكي از اين پيش غذاهاست كه از سفارش آن پشيمان نمي شويد ولي پيش غذايي متفاوت نيست و در اغلب رستوران هاي فرنگي نمونه آن سرو مي شود؛ اگر پيش غذايي متفاوت مي خواهيد سراغ بقيه منو برويد. در رستوران چيني هم امكان انتخاب سالاد را داريد ولي به نظر من در دنياي رنگي غذاهاي جذاب چيني شكمتان را با سالاد پر نكنيد.

آشپزهاي چيني كه در اين رستوران كار مي كنند، معمولا مدت زيادي ماندگار مي شوند. سرآشپز قبلي بيش از 20 سال در اين رستوران كار مي كرد و با مرگ او، سرآشپز جديد جايگزين شد. سرآشپز و آشپزهاي فعلي هم بايد هر سال يك بار به چين سفر كنند تا از حال و هواي غذاي چيني اصيل دور نمانند ولي جاي نگراني ندارد، غذاهاي چيني در اين رستوران به گونه اي تهيه مي شوند كه ذائقه ايراني مي پسندد.

[aparat]http://www.aparat.com/v/HdPFS[/aparat]

شرایط تجربه
 • تحویل رایگان در محل
 • دستگاه پوز
 •  پارکینگ به سختی
 •  رزرو تلفنی
 •   ظرفیت نفرات: 62
اطلاعات تماس
 • tehranchineserestaurant@
 • تهران: خیابان ولیعصر، روبروی فاطمی، کوچه عبده، پلاک ۶۴
موقعیت

رستوران چینی تهران

وید‌ئو
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • افزودن نظر
  تکمیل اطلاعات تجربه
   

  برای مشاهده این صفحه بایستی با حساب کاربری خود وارد شوید:

   majarajoor